Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Denizleri ve maviyi kim sevmez ki… Mavi ve Deniz demek umut demektir. Umudun olduğu yerde insan yaşayabilir. Deniz araçlarını tasarlamak, üretim ve yönetim aşamalarında yer almak istersen Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü senin için doğru seçim olabilir. Bölüm Matematik ve Fizik konularına ilgi duyan, araştırma merakı ve gözlem yeteneği olan bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm kapsamında Teknik Resim, Gemi Mühendisliğine Giriş, Analatik Geometri, Gemi Mukavemeti ve Termodinamik, Kinematik, Fiziksel Oşinografi, Gemi ve Deniz Yapı Elemanları gibi dersler alınır.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından değerlendirdiğimizde ise; İstanbul Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldıklarını görüyoruz.

Bölüm mezunları akademisyenliğin yanında Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Tersanelerde, gemi tasarım tesislerinde ve gemi işletmeciliği alanında planlamacı olarak iş bulabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİGemi ve Deniz Teknolojisi MühendisliğiSAY378.006082933

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!