Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri / Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz Hikaye Örneği
genc-kalemlerin-dilinden-15-temmuz-hikaye

Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz Hikaye Örneği

Sponsorlu Bağlantılar


Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz Hikaye Örneği

Bir varmış bir yokmuş evvel zamanlardan birinde bir ülke varmış. İnsanları mesut mutlu kardeşçe yaşarlarmış. Bu ülke insanları ülkelerinin mutluluğu geleceği refahı ve huzuru için gece gündüz demeden çalışırlarmış. Bu ülkenin geleceği gençlere emanetmiş.  Ama gün gelmiş ki hainler karaçalılar sarmış bu ülkenin etrafını. Bu öyle bir istila imiş ki herkes bu karaçalıların bu hainlerin mutluluğa uzanan bu karanlık ellerin ülkeyi yok edeceğini zannetmiş.

Oysa o ülkenin o mutlu insanları mutluluğa değil aynı zamanda zor zamanlara da ortak insanlarmış. O insanlar kimsenin beklemeyeceği şekilde birlik olmuşlar, dirlik olmuşlar o karaçalıları yok etmişler. O hainler, karanlıktan beslenen kötülere karşı o güzel ülkeyi, o vatanı savunmuşlar. Bir daha karaçalılar sarmasın diye o ülkeyi canlarını kahramanca verenler olmuş.

Belki de bu hikaye size tanıdık geldi belki de çok hayal ürünü. Ama 15 Temmuz gecesi bu ülkenin yaşadıkları tam da öyle değil miydi? Gerçekten de bu ülke o gece bir çok haine bir çok kötüye baş eğmedi. Kahramanca savundu ülkesini. Ve birlik olduğunu bir kez daha kanıtladı. Yaşasın o kahramanlar…

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen lise talebelerinin katılacağı “Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz Hikaye Örneği” siz kıymetli öğrencilerimiz için hazırladık. Umarız ki yardımcı olabilmişizdir.

25
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. Drhbuftyrugonidtwtdtvybuibinuxdtdyfyfyfugugfyguhihyserqsfarsrdygnl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir