Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Geomatik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Geomatik Mühendisliği Taban Puanları, Geomatik Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Geomatik Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Geomatik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Geomatik Mühendisliği, Harita (Jeodezi ve Fotogrametri) Mühendisliğinin uzay ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler ışığında güncellenmiş halidir. “Geomatik” sözcüğü; Geo (Yeryüzü) ve Enformatik kelimelerinin birleşiminden türetilmiştir. Geomatik, Yer’i ve Uzay’ı oluşturan nesnelere ait konumsal ve fiziksel parametrelerin ileri mühendislik yöntemleri ile ölçülmesi, veri tabanlarında depolanması, analizi ve sonuç ürünlerin sunumu ile ilgilenen bilim dalıdır. Geomatik uydu-bazlı radyo dalgalarından, mikron seviyesindeki lazer ve optik ölçmelere kadar değişen çeşitli ölçüm teknikleri kullanır.

Dünyada en hızlı gelişen sektörler arasında bulunan geomatik teknolojisinin içerdiği konular arasında; Jeodezi, Ölçme Tekniği, Fotogrametri, Uzaktan Algılama, Küresel Navigasyon Uydu Sistemleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kartografya, Kamu Ölçmeleri ve bu disiplinlere ait çok geniş uygulama alanları yer alır. Bölüm mezunları Jeodezi, Ölçme, Fotogrametri, Uzaktan Algılama, Coğrafi/Arazi Bilgi Sistemleri, Küresel Konumlama Sistemleri Kartoğrafya ve Veritabanı Sistemleri alanlarında iş bulabilir.

Geomatik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından değerlendirdiğimizde ise; İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Geomatik Mühendisliği(İngilizce) SAY 393.00 60 70299
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Geomatik Mühendisliği SAY 367.00 70 93311
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Geomatik Mühendisliği(İngilizce) SAY 336.00 60 128444
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ Geomatik Mühendisliği(Burslu) SAY 297.00 2 193919
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ Geomatik Mühendisliği(%50 İndirimli) SAY 0.00 13 Dolmadı
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Geomatik Mühendisliği SAY 0.00 40 Dolmadı

Geomatik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!