Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları, Geoteknik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Geoteknik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Geoteknik bölümü, deprem bölgelerinde zemin etüt çalışmaları, zeminin iyileştirilmesi, geoteknik etüt raporunun hazırlanmasında gerekli olan laboratuvar ve arazi deneylerini yapabilen tekniker yetiştirmeyi amaçlar. Bölümde: Zemin mekaniği, yapı mekaniği, kaya mekaniği, topografik ve jeolojik harita bilgisi gibi dersler alan aday öğrenciler, kaliteli bir bilgi sahibi olur. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İnşaat Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği ve Jeoloji Mühendisliği gibi lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

 Geoteknik bölümünü bitiren öğrenciler; Devlet Su İşleri ve Köy Hizmetlerinde, maden, zemin iyileştirme, etüt, baraj ve tünel projelerinde çalışabilmek gibi geniş bir iş ağı fırsatına sahiptir.

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Manisa Celâl Bayar Üniversitesi, Fırat Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ GeoteknikTYT236.00401270076
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ GeoteknikTYT224.00301454022
FIRAT ÜNİVERSİTESİ GeoteknikTYT0.0025Dolmadı

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!