Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları, Geoteknik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Geoteknik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Geoteknik bölümü, deprem bölgelerinde zemin etüt çalışmaları, zeminin iyileştirilmesi, geoteknik etüt raporunun hazırlanmasında gerekli olan laboratuvar ve arazi deneylerini yapabilen tekniker yetiştirmeyi amaçlar. Bölümde: Zemin mekaniği, yapı mekaniği, kaya mekaniği, topografik ve jeolojik harita bilgisi gibi dersler alan aday öğrenciler, kaliteli bir bilgi sahibi olur. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İnşaat Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği ve Jeoloji Mühendisliği gibi lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

 Geoteknik bölümünü bitiren öğrenciler; Devlet Su İşleri ve Köy Hizmetlerinde, maden, zemin iyileştirme, etüt, baraj ve tünel projelerinde çalışabilmek gibi geniş bir iş ağı fırsatına sahiptir.

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Manisa Celâl Bayar Üniversitesi, Fırat Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Geoteknik TYT 236.00 40 1270076
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Geoteknik TYT 224.00 30 1454022
FIRAT ÜNİVERSİTESİ Geoteknik TYT 0.00 25 Dolmadı

Geoteknik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!