Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gerontoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gerontoloji Taban Puanları, Gerontoloji Başarı Sıralamaları, Gerontoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gerontoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gerontoloji Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransız dilinde gérontologie olarak yazılır ve tam anlamı ise Yaşlılık bilimi’dir.  Kendinize şu soruyu sorarak bu bölümde okuyup okumayacağınıza karar verebilirsiniz.

Yaşlıların yaşam koşullarını iyileştirmek, yaşlılıklarında tedavi süreçlerini yakından takip etmek ister miyim? Bölüm yaşlı hastaların özel problemlerine çare arayan, psikolojik ve fizyolojik tedavi yapabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm kapsamında Biyolojik Yaşlanma Teorileri, Sosyolojik Yaşlanma Teorileri, Anatomi ve Yaşlılık Psikolojisi gibi dersler alınır.

Gerontoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, İstanbul Gelişim Üniversitelerinde bu bölümüm olduğunu görüyoruz.

Akademik kariyer yapmanın yanında bölüm mezunları hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, sosyal hizmet kurumlarında iş bulabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİGerontoloji(Fakülte)SAY253.0060329849
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞAGerontoloji(Fakülte)SAY250.0070339513

Gerontoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!