Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gıda Teknolojisi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gıda Teknolojisi (Yüksekokul) Taban Puanları, Gıda Teknolojisi (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Gıda Teknolojisi (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gıda Teknolojisi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gıda demek besin demektir. Besin ise bir canlının yaşamında olmazsa olmazlardandır. İnsanlar gıda olmadan yaşayamaz. Gıdanın değeri galiba en çok savaş, açlık ve kıtlık zamanlarında bilinir. Gıda Teknolojisi ise hayattaki önemli bölümlerden bir tanesidir. Bir besinin üretim aşamasından hazırlanmasına, paketlenmesinden dağıtım aşamasına kadar pek çok süreci gıda teknikerleri inceler. Gıda Teknolojisi mezunları tekniker unvanını alırlar. Sayısal bölümü öğrencileri tarafından yazılan bölümün en güzel taraflarından bir tanesi ise her yıl mezun olan kişinin 30 olması ve çok az üniversite de bulunması. Bu durum iş bulma olanağını da arttırıyor.

Gıda Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; sadece Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde olduğunu görüyoruz. Geçen sene bu üniversite kontenjanını doldurdu ve hemen her sene kontenjanını doldurduğunu hatırlatalım.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİGıda TeknolojisiSAY210.0030479625

Gıda Teknolojisi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!