Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Girişimcilik Ders Kitabı Sistem Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Girişimcilik Ders Kitabı Sistem Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Girişimcilik Ders Kitabı Sistem Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Girişimcilik Ders Kitabı Sistem Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Girişimcilik Ders Kitabı Sistem Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Emine BAŞAR tarafından 216 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Oğuz TUNÇEL tarafından yapılmış.

Girişimcilik Ders Kitabı Sistem Ofset Yayınları Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

♦ Söz konusu fırsat, pazarın hangi ihtiyacını karşılamaktadır?

  • Cevap:ayakkabılarda kullanılan cırtlı bant ihtiyacı

♦ Bu pazarın ihtiyaçlarına ilişkin gözlemleriniz ve tespitleriniz nelerdir?

  • Cevap: Herkes ayakkabı kullanmaktadır. Bu da pazar olarak çok fazla tüketici demektir. Bundan dolayı karlı bir iş olabilir.

♦ Bu pazar ihtiyaçlarını ortaya koyan sosyal koşullar nelerdir?

  • Cevap: İnsanların gündelik ihtiyaçları. Bu ihtiyaçlar insanları alış verişe yönlendirir. Girişimciler ise para kazanır.

♦ Bu pazar ihtiyaçlarını açıklayıcı pazar araştırması bilgisi var mıdır?

  • Cevap: pazarlama konusunda herhangi bir problemin belirlenmesi ve belirlenen bu problemin çözülmesi amacına uygun geçerli ve güvenilir bilgilerin toplanması, analiz edilmesi, yorumlanması ve gerekli önerilerde bulunulması gerekmektedir.

♦ Bu ihtiyaçları karşılayacak patentler mevcut mudur?

  • Cevap: Patentler yoksa hemen alınmalıdır. Varsa patent geliştirilmeli girişimci kendi üstüne almalıdır.

♦ Pazardaki rekabet düzeyi nedir? Bu rekabet olgusu ne ile açıklanabilir?

  • Cevap: Belirli bir piyasa yapısı içerisinde tüketiciler, en kaliteli ürünü en düşük fiyattan satın almayı arzu ederler. Üreticiler ise, tüketicilerin beğenisine sunacakları ürünü, en düşük maliyetle üretip, ilgili üründen maksimum kazanç elde etmek isterler. İktisadi birimlerin sahip olduğu bu istekler, piyasada oluşabilecek aksaklıklar nedeniyle her zaman geçerlilik kazanamayabilir. Bu bağlamda rekabet, iktisadi karar birimlerinin beklentilerinin karşılanmasında ideal bir ortamın sağlanması için söz konusu olabilecek piyasa mekanizmasının önemli bir itici gücüdür.

♦ Uluslararası pazar koşulları nedir?

  • Cevap: Dış pazarların geniş, çok çeşitli ve çok boyutlu olmaları, rekabetçi olunabildiği ölçüde yurt içi pazardaki ile karşılaştırılamayacak derecede büyük satış ve kar imkanı sağlar ve bu dış pazarlara çekici güç etkisi yapar. Bu işte de uluslar arası pazar koşulları gayet uygundur.

♦ Uluslararası rekabetin boyutu nedir?

  • Cevap: Çok ciddi bir rakip yoksa o işte çok ciddi kar oranı potansiyeli vardır demektir

♦ Bu faaliyetlerden elde edilecek getiri düzeyi ne kadardır?

  • Cevap: Çok fazla müşteri ve tüketici potansiyeli olduğu için kazanç da çok fazla olacaktır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir