Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Görsel Sanatlar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel Sanatlar Taban Puanları, Görsel Sanatlar Başarı Sıralamaları, Görsel Sanatlar Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Görsel Sanatlar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel sanatlarla ilgili kısa bir tanım yapmamız da fayda var. Görsel sanatlar göze hitap eden ürünler çıkaran sanatlardır. Seramik, resim, heykel, tasarım, fotoğrafçılık, çini ve mimarlık bu sanatlara örnek olarak verilebilir. Gösteri sanatları, kavramsal sanat ve dikiş gibi farklı sanat türleri de görsel ögeler barındırmaktadır.

Görsel Sanatlar Bölümü, Türkiye ve dünyadaki çağdaş sanat gelişmelerini takip eden ve bu gelişmeleri programına yansıtan disiplinlerarası bir bölümdür. Stüdyo derslerinin kuramsal derslerle desteklendiği programda, öğrenci yaratıcı üretim sürecini, düşünsel eylem gücüyle birleştirme pratiği edinir.

Konusunda uzman genç bir kadro ile dinamik bir eğitim vermeyi amaçlayan bölüm, yıllık etkinlikler kapsamında düzenlenen sanat oturumları, sergiler ve çalıştaylarla farklı sanatsal bakış açılarını da öğrenciyle tanıştırır.

Resim, baskı-resim, heykel ve enstalasyon stüdyolarını bünyesinde barındıran bölüm, öğrencilerine aynı zamanda fakülte dâhilinde bulunan grafik stüdyo, fotoğraf stüdyosu ve bilgisayar laboratuvarlarından faydalanma olanağı da sunar.

Öğrencilerin sanatsal üretim pratiği edinmeleri amacıyla geliştirilen programda seçmeli stüdyo derslerine ağırlık verilir. Bunun yanı sıra öğrencinin sanat tarihinden felsefeye kadar uzanan kuramsal alt yapıyı edinebilmesi için program kuramsal derslerle desteklenir. Görsel sanatlar Bölümü’nün seçmeli ders ağırlıklı bir programdan oluşması, öğrencinin farklı teknik ve yaklaşımlarla karşılaşmasını sağlayan disiplinlerarası bir eğitim modelinin tercih edilmesinden kaynaklanır. Bu yöntemle öğrenci, farklı disiplinlerden edindiği bilgi ve becerilerini entelektüel bir seviyeye taşır.

Görsel Sanatlar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitelerinin yüksek puanla kapattığını belirtmek isteriz.  Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alındığını da belirtmek isteriz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİGörsel Sanatlar(%25 İndirimli)SÖZ0.005Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİGörsel Sanatlar(Ücretli)SÖZ0.007Dolmadı
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİGörsel Sanatlar(%50 İndirimli)SÖZ0.003Dolmadı

Görsel Sanatlar Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!