Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Başarı Sıralamaları, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, risk alan, duygularını bastırmayan, var olanla yetinmeyen, eleştirel bakan, sorgulayan ve söyleyecek sözü olan bir tasarımcı profili yaratmayı benimsemekte ve grafik tasarım, Web tasarımı, TV ve reklam grafikleri, animayon, bilgisayarlı oyun tasarımı ve görsel efekt tasarımı gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Bölümde konsept yaşama dair yeni ve farklı bakış açıları ile donanmış, değişim ve gelişimleri yakından izleyerek hızla adapte olan ve bir duruş sergileyebilen tasarımcılar yetiştirmektir.

Bölüm, temel tasarım eğitimi için hazırlanmış atölyeleri, çoklu ortam ve grafik tasarım için özel yapılandırılmış bilgisayar laboratuvarları başta olmak üzere, animasyon/video tasarımı laboratuvarları ve profesyonel fotoğraf stüdyoları ile donatılmıştır. Film sektöründe sıkça kullanılan ve çeşitli görsel efektlere olanak tanıyan yeşil ekran stüdyosu da bölüm bünyesinde bulunmaktadır. Bölümde ayrıca, 3 boyutlu karakter animasyonlarında doğal hareket imkanı sunan, son teknoloji ürünü hareket yakalama (motion capture) sistemi de öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun olan öğrenciler, kazandıkları disiplinler arası düşünsel/yaratıcı beceriler ve yeni iletişim teknolojilerine hakim nitelikleriyle iletişim tasarımı sektörünün pek çok alanında çalışma olanağı kazanabilirler. Film ve video yapım şirketlerinde kamera, kurgu, görsel efekt veya yayın grafikleri gibi alanlarda çeşitli görevler alabilirler. Çoklu ortam, animasyon ve grafik tasarım şirketlerinde tasarımcı olarak çalışabilirler. Etkileşimli CD ve DVD, ses tasarımı, web siteleri, profesyonel fotoğrafçılık, alanlarında faaliyet gösteren firmalarda rahatlıkla çalışma olanağı bulabilirler. Reklam ve pazarlama firmalarında yaratıcı yönetmenlik ya da sanat yönetmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca öğrenciler, 4 yıllık eğitimlerinin ardından bölümün Yüksek Lisans programına devam ederek akademik alanda da kariyer yapabilirler.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitelerinin yüksek puanla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİGörsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı(Burslu)SÖZ319.001177590
ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİGörsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı(%75 İndirimli)SÖZ220.005836888
ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİGörsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı(%50 İndirimli)SÖZ0.0010Dolmadı

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!