Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Grimm Kardeşler Profesör Her Şeyi Bilir Masalı

Grimm Kardeşler Danstan Parçalanan Ayakkabılar Masalı

Ana Sayfa / Masal / Grimm Kardeşler Tatlı Çorba Masalı
masal

Grimm Kardeşler Tatlı Çorba Masalı

Sponsorlu Bağlantılar


Grimm Kardeşler Tatlı Çorba Masalı

Evvel zaman içinde yoksul ama temiz yürekli bir kız çocuğu vardı. Öykümüzün başladığı sırada annesiyle oturuyordu ve evlerinde hiç yiyecekleri yoktu. Bunun üzerine küçük kız ormana gitti ve orada ihtiyar bir kadınla karşılaştı. Bu ihtiyar kadın onun derdini biliyordu; bu yüzden ona bir tencere armağan etti. Bu tencerenin şöyle bir marifeti vardı:

“Kayna tencereciğim,” dediğinizde istenilen tatlı çorbaları pişiriyor, “Dur tencereciğim!” dediğiniz zaman da hemen kaynamayı durduruyordu. Kız çocuğu tencereyi alıp eve, annesine götürdü. Yoksullukları, sıkıntıları sona ermişti çünkü ne zaman isterlerse çorbaları hazır oluyordu.

Günün birinde, kız çocuğunun dışarıda olduğu bir sırada anne, “Kayna tencereciğim!” dedi, tencere de çorba pişirmeye başladı. Anne dilediği kadar çorba içip karnını doyurdu. Ama tencerenin çorba pişirmeyi kesmesini istediği zaman ne diyeceğini unuttu. Bu yüzden tencere doldu, doldu, çok geçmeden de taştı. Çorba pişirmeyi sürdürdüğü için kısa zamanda mutfak, ev, sonra komşu ev, sonra bütün sokak çorba doldu. Bu gidişle her yer çorbayla dolacak gibiydi çünkü çorbanın arkasını kesmeyi kimse bilmiyordu.

En sonunda, köyde içine çorba dolmadık tek bir ev kalmadığı sırada küçük kız dönüp geldi. Hemen, “Dur, tencereciğim!” dedi. Tencere de kaynamasını hemen kesti. Ne var ki, bir süre için köye giren herkes kendisine çorba içerek yol açmak zorunda kaldı!

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir