Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları, Gümrük İşletme (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Gümrük İşletme (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gümrük Rumca bir kelimedir. Türk Dil Kurumundaki karşılığına baktığımızda ise “Bir ülkeye giren veya bir ülkeden çıkan mal ve eşya üzerinden alınan vergi.” Türkiye’nin Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağladığını düşündüğümüzde aslında Gümrük İşletme’nin ne kadar önemli olduğunu kavramış olacağız. Gümrük işletme bölümü öğrencileri büyük hayallerle bu bölümü yazan öğrenciler. Bu bölümde pek çok ders okutuluyor. Bölüm hocaları tarafından ise pek çok nasihat veriliyor. Ama bu bölümle ilgili özellikle değinmek istediğimiz bir mesele var. Maalesef bu bölümün karşılığını “rüşvet” olarak hafızalarımızın bir köşesinde yer edinmiş. Sözümüz elbette meclisten dışarı. Ama bu bölüm mezunu bazı öğrencilerin veya gümrükte çalışan bazı şahsiyetler yüzünden bölümün böyle bir unvanı var. Fakat yeni nesil ile birlikte gümrük işletme de hak ettiği yere gelecektir. Biz bu bölümün çok önemli bir bölüm olduğunun farkındayız. Bu farkındalığı da öğrencilerimize aşılamaya çalışıyoruz.

Gümrük İşletme Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Yeditepe Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Yeditepe Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİGümrük İşletme(İngilizce)(Burslu)EA321.002164097
AVRASYA ÜNİVERSİTESİGümrük İşletme(Burslu)EA254.003490039
TRAKYA ÜNİVERSİTESİGümrük İşletmeEA246.0060560297
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİGümrük İşletmeEA243.0030584259
AVRASYA ÜNİVERSİTESİGümrük İşletme(%75 İndirimli)EA0.0027Dolmadı
IĞDIR ÜNİVERSİTESİGümrük İşletmeEA0.0040Dolmadı
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİGümrük İşletme(İngilizce)(%50 İndirimli)EA0.0010Dolmadı

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!