Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları, Gümrük İşletme (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Gümrük İşletme (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gümrük Rumca bir kelimedir. Türk Dil Kurumundaki karşılığına baktığımızda ise “Bir ülkeye giren veya bir ülkeden çıkan mal ve eşya üzerinden alınan vergi.” Türkiye’nin Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağladığını düşündüğümüzde aslında Gümrük İşletme’nin ne kadar önemli olduğunu kavramış olacağız. Gümrük işletme bölümü öğrencileri büyük hayallerle bu bölümü yazan öğrenciler. Bu bölümde pek çok ders okutuluyor. Bölüm hocaları tarafından ise pek çok nasihat veriliyor. Ama bu bölümle ilgili özellikle değinmek istediğimiz bir mesele var. Maalesef bu bölümün karşılığını “rüşvet” olarak hafızalarımızın bir köşesinde yer edinmiş. Sözümüz elbette meclisten dışarı. Ama bu bölüm mezunu bazı öğrencilerin veya gümrükte çalışan bazı şahsiyetler yüzünden bölümün böyle bir unvanı var. Fakat yeni nesil ile birlikte gümrük işletme de hak ettiği yere gelecektir. Biz bu bölümün çok önemli bir bölüm olduğunun farkındayız. Bu farkındalığı da öğrencilerimize aşılamaya çalışıyoruz.

Gümrük İşletme Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Yeditepe Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Yeditepe Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme(İngilizce)(Burslu) EA 321.00 2 164097
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme(Burslu) EA 254.00 3 490039
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme EA 246.00 60 560297
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme EA 243.00 30 584259
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme(%75 İndirimli) EA 0.00 27 Dolmadı
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme EA 0.00 40 Dolmadı
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Gümrük İşletme(İngilizce)(%50 İndirimli) EA 0.00 10 Dolmadı

Gümrük İşletme (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!