Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Gürcü Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Gürcü Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenme fikri seni heyecanlandırıyor mu? Peki Kafkasların kültürü? Eğer dünya dillerinden Gürcüce ilgini çekiyorsa, Uluslararası İlişkiler alanında uzmanlaşmak istiyorsan, Gürcü dili, edebiyatı ve kültürü hakkında bilgilenmek ve araştırma yapmak istiyorsan Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü senin için doğru tercih olabilir. Araştırmacı, uluslararası konuları yakından takip eden, eleştirel bir bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek bölümün temel amaçlarını oluşturur.  Bu bölüm kapsamında Gürcü Dili ve Edebiyatı, tarihi, dilbilgisi, modern ve klasik metinler derslerinin yanında Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Arkeoloji, Tarih ve Sanat Tarihi gibi dersler alabilirsin.

Gürcü Dili ve Edebiyatı bölümden mezun olanlar Gürcüce tercümanlık ve eleştirmenlik yapabilirler; müzelerde, kütüphanelerde, devlet arşivlerinde, Dışişleri Bakanlığı’nda, çeşitli özel kurum ve kuruluşlarında iş bulabilirler.

Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Düzce Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitelerinde olduğunu ve geçen sene her iki üniversite de kontenjanların dolmadığını belirtmek isteriz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DÜZCE ÜNİVERSİTESİGürcü Dili ve EdebiyatıDİL0.0020Dolmadı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİGürcü Dili ve EdebiyatıDİL0.0015Dolmadı

Gürcü Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!