Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Güverte (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Güverte (Yüksekokul) Taban Puanları, Güverte (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Güverte (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Güverte (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Güverte kelimesi İtalyanca bir kelimedir. Orijinal dilindeki yazılışı ise coverta. Kelime anlamına baktığımızda ise “Gemide ambar ve kamaraların üstü.” olan bir tanımla karşılaşıyoruz. Şimdi gelin bölümü yakından tanıyalım.

Gemi, yat, denizaltı gibi araçları kullanmak ister misin? Bölüm gemiyi kullanabilen, gemi içi yönetim ile ilgili bilgilere sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm kapsamında Matematik, Fizik, Kimya gibi teorik derslerinin yanında laboratuvar ve ticaret gemilerinde güverte dairesinde altı ay uygulamalı açık deniz eğitimi alabilirsin.

Mezunlar gemilerin güverte bölümünde iş bulabilirler. Mezunlar Uzakyol Kaptanı, Uzakyol İkinci Kaptanı unvanlarını alabilir.

Güverte Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Girne Amerikan Üniversitesinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİGüverte(İngilizce)(Burslu)SAY252.007330698
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİGüverte(İngilizce)(%75 İndirimli)SAY238.009400049
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİGüverte(İngilizce)(%50 İndirimli)SAY0.007Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİGüverte(İngilizce)(Ücretli)SAY0.007Dolmadı

Güverte (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!