Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Taban Puanları, Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sözel puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan Halıcılık ve Kilimcilik, el sanatlarına bir ilgi duyan ve bu ilgiyi teknik bilgilerle donatmak isteyen her aday öğrenci için kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen meslekler arasındadır. Bu bölüm kapsamında: Halıcılık ve kilimcilik dokuma teknikleri, halı, kilim ve kumaş tasarımı gibi dersler verilmesi, aday öğrenciler için sağlam bir bilgi kaynağı olur. Bölüm; kilim dokumayı layığıyla yerine getirecek ve desen tasarımı yapacak kaliteli meslek elemanları yetiştirilir. Bu programı tamamlayan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Halı-Kilim ve Eski Kumaş Desenleri, Tezhip ve El Sanatları gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

Halıcılık ve Kilimcilik bölümünü bitiren öğrenciler; Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezlerinde, özel dokuma fabrikalarında ve özel işletmelerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Gaziantep Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ Halıcılık ve KilimcilikTYT212.00501681051
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ Halıcılık ve KilimcilikTYT0.0015Dolmadı

Halıcılık ve Kilimcilik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!