Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
3. Sınıf Türkçe Gizem Yayıncılık

Halk Oyunları Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları (3. Sınıf Türkçe)

Halk Oyunları Serbest Okuma metni cevapları ve soruları, Gizem Yayıncılık 3. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 113 (Milli Kültürümüz)

Halk Oyunları Serbest Okuma Metni Cevapları

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık Sayfa 113 Cevabı

HALK OYUNLARI

Halk oyunları halkımızın oluşturduğu en renkli değerlerden biridir. Kostümlerinin renkliliği, figürleri ve eşsiz müzikleriyle hem zengin bir kültürün ürünü hem de önemli bir sanat etkinliğidir. Her şeyden önce bir gelenektir halk oyunları, bir mirastır. Bardan horona, horondan halaya, halaydan zeybeğe ülkemizin her yerine dağılan bir zenginliktir. İnsanları kaynaştıran, birlik ve beraberliğimizi sağlayan önemli bir unsurdur. Her sanat dalında olduğu gibi halk oyunlarımız da insanı anlatır. Halk oyunları seyrederken yurdumuzun değişik yörelerinde yaşayan insanların geleneklerini, duygu ve düşüncelerini görürüz. Halk oyunları genellikle düğün, nişan, asker uğurlama, dinî ve millî bayram gibi törenlerde oynanır. Özellikle düğünlere, yörede iyi oynadığı bilinen kişiler davet edilir. Ülkemizde halk oyunları, oynanış şekli bakımından farklı türlere ayrılır. Erzurum civarında bar, Trakya’da hora, Doğu ve Güneydoğu’da halay, Karadeniz’de horon, Ege’de zeybek en çok oynanan halk oyunlarıdır. Binlerce yıllık kültür mirasımız olan halk oyunlarımızı öğrenmek ve yaşatmak hepimizin görevidir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık Milli Kültürümüz Sayfa 113 Halk Oyunları Serbest Okuma Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
7
love
6
clap
3
angry
2
happy
2
unlike
1
confused
1
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!