Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Başarı Sıralamaları, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık sektörüne, uluslararası standartlarda, nitelikli bakım ve onarım personeli yetiştirilir. Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü’nde Avrupa Birliği standartları SHY-66 Havaaracı Bakım Personeli Lisans Yönetmeliği ve SHY-147 Havaaracı Bakım Eğitim Kuruluşları Yönetmeliği gerekliliklerine uygun eğitim verilmektedir. Fakülte, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün SHY-147 Havaaracı Bakım Eğitim Kuruluşları yetkisine sahiptir.

Öğrenciler, teorik derslerin yanı sıra Aviyonik, Mikroişlemciler, Bilgisayar, Temel Elektrik Elektronik, Elektrik Makinaları, Haberleşme Sistemleri Laboratuvarları ve Fakülte bünyesindeki SHY-145 onaylı bakım tesislerinde uygulamaya yönelik eğitim almaktadır. Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü’ne merkezi yerleştirme ile öğrenci alınmaktadır. İngilizce hazırlık programı isteğe bağlıdır. Zorunlu staj süresi altmış iş günüdür.  Mezunları; Türk Hava Yolları, özel havayolu işletmeleri, havaaracı bakım merkezleri ve havacılık alanında faaliyet gösteren diğer işletmelerin teknik bölümlerinde çalışmaktadır.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; özellikle Yıldız Teknik Üniversitesinin yüksek puanla kapattığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık Elektrik ve Elektroniği(Fakülte)SAY373.004086876
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık Elektrik ve Elektroniği(Fakülte)(KKTC Uyruklu)SAY323.001146617

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!