Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Havacılık Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık Elektroniği Taban Puanları, Havacılık Elektroniği Başarı Sıralamaları, Havacılık Elektroniği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Havacılık Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Her geçen gün havayolu işletmeleri yolcu uçakları ve milli savunma projeleri kapsamında üretilen askeri taarruz, keşif ve gözetleme, muharip ve insansız hava araçları sayısı artmakta, bu durum, hava araçlarındaki elektronik cihazların monte edilmesi, bakım ve onarımı ile ilgili işleri yapabilecek kalifiyeli ara insangücü ihtiyacını artırmaktadır.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü, bu alanda oluşan teknik personel ihtiyacını karşılamaya yönelik, teorik derslerin yanı sıra aviyonik, otomatik kontrol, DME, VOR, ILS, bilgisayar, temel elektrik elektronik, elektroteknik, haberleşme sistemleri laboratuvarları ile uygulamaya yönelik eğitim vererek nitelikli teknisyen yetiştirmeyi planlamaktadır. Ayrıca, Avrupa Birliği standartları SHY/JAR-66 Hava Aracı Bakım Personeli Yönetmeliği ve SHY/JAR-147 Hava Aracı Bakım Eğitim Kuruluşları Yönetmeliği gerekliliklerine uygun eğitim verilmesi, böylelikle, öğrencilerin meslek hayatlarında daha hızlı yükselmeleri ve kariyer sahibi olmaları planlanmaktadır.

Bu bölümden mezun olacak öğrenciler; THY Teknik A.Ş. (Turkish Technic) ve diğer özel havayolu bakım işletmeleri, Hava Kuvvetleri Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlıkları ve uçak sanayi sektörü (Havelsan, TAI, TEI, Aselsan vb.) gibi birçok alanda istihdam edilmektedir.

Havacılık Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; özellikle Yıldız Teknik Üniversitesinin yüksek puanla fark ediyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık Elektroniği(İngilizce)SAY389.005073515

Havacılık Elektroniği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!