Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Liseyi bitirene kadar hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Ülkemizde zorunlu eğitim 12 yıl. 12 yıl okuduktan sonra ise öğrencilerimizin üniversite tercihleri yapıyor. Bölüm tercihi yapmadan önce ise mutlaka bir araştırma yapmak durumunda kalıyor. Sayısal bölümü öğrencilerinin merak ettiği bölümlerin başında ise “Havacılık ve Uzay Mühendisliği” geliyor. Sayısal bölümü öğrencileri belki de pek çok bölüm hakkında bilgi sahibi olabilir. Fakat bu bölüm hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler var.

Aslında bu bölümle ilgili konuşurken ismini anmamız gereken bazı isimler var. Bunların başında Leonardo da Vinci daha sonra ise Wright Kardeşler, Yuri Gagarin geliyor. Bu bilim insanları havacılık ve uzay konusundan çok önemli yere sahip. Leonardo da Vinci yapmış oldukları çizimle, Wright Kardeşler yapmış oldukları uçakla, Yuri Gagarin ise Ay’a ilk ayak basan insan olarak isminden söz etmiştir. Bu isimlerden sonraki en önemli isimlerden birisi Elon Musk olabilir. Çünkü Elon Musk uzay araştırmalarına çok ciddi bir maddi kaynak ayırmış durumda ve tüm Dünya onun ne yapacağını merak ediyor.

Peki “Havacılık ve Uzay Mühendisliği” alanında okunur mu? İş bulma imkanları nelerdir? dilerseniz bunlara bakalım. Aslında bu bölüm geleceği olan bir bölüm. Kesinlikle ileri ki yıllarda bu bölüm mezunları çokça aranacak. Eğer bu bölümü ODTÜ’de okursanız iş bulma imkanınız çok daha fazla artacaktır.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)SAY502.00906418
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)(Burslu)SAY454.00527332
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)(Burslu)SAY442.00334604
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)SAY428.004044263
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)(%75 İndirimli)SAY391.001571665
ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)SAY319.0060153242
TARSUS ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay MühendisliğiSAY307.0040174146
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)(%50 İndirimli)SAY298.0030191851
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİHavacılık ve Uzay Mühendisliği(İngilizce)(%50 İndirimli)SAY270.0025265047

Havacılık ve Uzay Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!