Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Havacılık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları, Havacılık Yönetimi (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Havacılık Yönetimi (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Havacılık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Havacılık yönetimi bölümü nedir? Ulaşımda hava yolunu kullanan yolcuların havalimanına transferinden uçağın kalkışına kadar tüm sürecin genel ismidir. Türkiye’nin İç ve dış hatlarında yolcu kapasitesi arttığı için eğitimli personele ihtiyaç duyulmakta. Mezun olduğum bölüm havacılık yönetimini üniversite tercihlerinde son dönemlerde bir hayli revaçta. Ben de şu soruları cevapladım; “İşsiz kalma ihtimaliniz var mı? Bölümün geleceği, maaşları ve iş olanakları, dersleri nasıldır?” Bölümü tercih etmeden mutlaka okuyun. Bölüm Havacılık ve Uzay Fakültelerinde yer alır. EA puanı ile tercih yapılır.

Öncelikle, biraz ne iş yaptığımızdan bahsetmek isterim. Bu bölümden mezun olduktan sonra host, hostes, pilot, hava trafik kontrolörü vs. olmuyoruz. Bu meslekleri yapabilmek için şirketlerin açtığı sınavlara ya da meslek sınavlarına girmeniz gerekmekte. Bizler aynı zaman da Havalimanlarında müdür ya da müdür yardımcısı da olmuyoruz. Bu bölümden mezun olanların çoğu apron görevlisi olmakta.

Apron görevlisi ne iş yapar? Piste park yapacak uçakların organizasyonu ve planlamasını yapar. Mesleğimizin hukuksal bir altyapısı olmadığı için sadece bizim yapmamız gereken işlerde lise mezunları bile çalışabiliyor. Yani, şirketler çoğu personel alımında “Hava Yönetimi Mezunu” şartı aramıyor. Bu sebeple, mezunların işsiz kalma ihtimali de artıyor. Sivil havacılık ve kabin hizmetleri bölümünden farkımız 4 yıllık olmamızdır. İş imkanları anlamında farkları yazının devamında anlattım.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİHavacılık Yönetimi(Açıköğretim)EA0.001000Dolmadı

Havacılık Yönetimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!