Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Ayı ve Arılar Masalı

Bana Bir Masal Anlat Baba Şarkısından Esinlenerek Bir Masal Bana Bir Masal Anlat Baba Şarkısından Esinlenerek Bir Öykü

Ana Sayfa / Masal / Hayalinizdeki Atatürk Hakkında Bir Masal
masal

Hayalinizdeki Atatürk Hakkında Bir Masal

Sponsorlu Bağlantılar


Hayalinizdeki Atatürk Hakkında Bir Masal

Hayal kuruyorum. Her zamankinden daha mutlu bir ülkede barış içinde yaşadığımızı hayal ediyorum. Bu ülkeyi bir kere kurmayı başarmış Atatürk’ün bir kez daha bizi mutluluğa götüren anahtarı elinde tutmuş gülümserken görüyorum. Biliyorum bu düşüncelerim bir hayalden ibaret. Ama olsun hayal kurmak kime ne kaybettirir ki?

Kurduğum hayalde Atatürk bir masal kahramanı gibi. Onunki yeniden bir diriliş masalı…Ne mi anlatıyor bu masal, buyrun dinleyin o zaman:

Günlerden bir gün bir ülke çok zor durumlara düşmüş. İnsanlar o ülkede açmış, kışın soğukta donuyorlarmış ve en kötüsü artık ülkelerine olan sevgi ve inançları kalmamış. Bunu fırsat bilen aç kurtlar yani düşman yabancı ülkeler bizi yenmenin hayalini kuruyorlarmış. Tam da bu hayallerine kavuşacakken ortaya cin gibi biri çıkmış. O cin ki kendisinden üç istekte bulunan küçük bir çocuğun üç  isteğini de yerine getirmiş. Çocuk cin kahramandan bütün açların doymasını, herkesin mutlu olmasını en önemlisi de düşmanın mağlup edilerek bağımsız özgür bir ülkenin kurulmasını istemiş.

O cin aslında Mustafa Kemal’di. Bizlere özgür bir ülke bıraktı. Umarım emanete sahip çıkarız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir