Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Hayvansal Üretim (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Hayvansal Üretim (Yüksekokul) Taban Puanları, Hayvansal Üretim (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Hayvansal Üretim (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Hayvansal Üretim (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hayvansal üretim programının amacı, besin olarak yararlanılan hayvan türlerinin üretimini planlayıp gerçekleştirebilecek elemanları yetiştirmektir. Hayvansal üretim programında, temel derslerin yanı sıra tarımsal ekoloji, zooloji, tarım ekonomisi, anatomi – fizyoloji, genetik, zooteknik, üreme biyolojisi, yemler bilgisi, bitki koruma, hayvan besleme fizyolojisi, hayvan ıslahı, et ve et ürünleri teknolojisi, hayvansal üretimde organizasyon ve planlama gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır. Hayvansal üretim programında okumak isteyenlerin genel akademik yeteneğe sahip, temel bilimlere, özellikle biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, inceleme ve araştırma merakı olan, fiziksel olarak dayanıklı, hayvan yetiştirmeye meraklı kişiler olmaları gerekir. Hayvansal üretim programından mezun olanlara “Ziraat Mühendisi” unvanı verilir. Hayvansal üretim alanında yetişen ziraat mühendisi, ürünlerinden yararlanılan hayvanların verimliliklerinin arttırılması ve ürünlerin değerlendirilmesi için araştırmalar yapar, sağlıklı hayvansal ürün elde etmenin yolları konusunda üreticilere yardımcı olur.

Hayvansal üretim alanında yetişen ziraat mühendisleri Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı çiftliklerde, özel hayvan üretimi yapan çiftliklerde, hayvansal üretime yönelik sanayi kuruluşlarında ve laboratuarlarda çalışabilecekleri gibi kendi özel işletmelerini de kurabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ Hayvansal Üretim SAY 0.00 15 Dolmadı

Hayvansal Üretim (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!