Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hemşirelik bölümünün adı artık “Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri” olarak değişti.  Bu bölümü yazmak isteyen adaylar Eşit Ağırlık bölümü mezunu olmak durumundalar. Özellikle sağlık meslek lisesinden mezun olan öğrencilerin hemşirelik fakültesini yazarken bir adım önde olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu sebepten dolayı özel sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümleri bile dolmuş durumda. Hatta lise mezunları bile hemşire yardımcısı olarak hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışabiliyor.

Hemşire demek aslında bir nevi doktor yardımcısı demektir. Bölüm iş imkanı olarak çok geniş. Tüm devlet ve özel hastanelerde ve muayenehanelerde çalışma imkanınız var. Daha önce bu mesleği sadece bayanlar tercih edebilirken artık erkeklerde bu mesleği tercih edebiliyor. İş imkanının garantiye yakın olduğu mesleklerden bir tanesi. Sağlık sektöründe çalışmayı düşünüyor ve puanınız çok yüksek değilse kesinlikle yazmanızı tavsiye edeceğimiz bölümlerden bir tanesi.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; (devlet üniversiteleri) Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Dicle Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Biruni Üniversitelerinin puanlarının yüksek olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
TOROS ÜNİVERSİTESİHemşirelik ve Sağlık Hizmetleri(Burslu)SAY306.004175337
TOROS ÜNİVERSİTESİHemşirelik ve Sağlık Hizmetleri(%50 İndirimli)SAY284.004226335
TOROS ÜNİVERSİTESİHemşirelik ve Sağlık Hizmetleri(Ücretli)SAY240.0032386302

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!