Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hemşirelik bölümünün adı artık “Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri” olarak değişti.  Bu bölümü yazmak isteyen adaylar Eşit Ağırlık bölümü mezunu olmak durumundalar. Özellikle sağlık meslek lisesinden mezun olan öğrencilerin hemşirelik fakültesini yazarken bir adım önde olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu sebepten dolayı özel sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümleri bile dolmuş durumda. Hatta lise mezunları bile hemşire yardımcısı olarak hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışabiliyor.

Hemşire demek aslında bir nevi doktor yardımcısı demektir. Bölüm iş imkanı olarak çok geniş. Tüm devlet ve özel hastanelerde ve muayenehanelerde çalışma imkanınız var. Daha önce bu mesleği sadece bayanlar tercih edebilirken artık erkeklerde bu mesleği tercih edebiliyor. İş imkanının garantiye yakın olduğu mesleklerden bir tanesi. Sağlık sektöründe çalışmayı düşünüyor ve puanınız çok yüksek değilse kesinlikle yazmanızı tavsiye edeceğimiz bölümlerden bir tanesi.

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; (devlet üniversiteleri) Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Dicle Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Biruni Üniversitelerinin puanlarının yüksek olduğunu görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
TOROS ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri(Burslu) SAY 306.00 4 175337
TOROS ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri(%50 İndirimli) SAY 284.00 4 226335
TOROS ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri(Ücretli) SAY 240.00 32 386302

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!