Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları, Hidrojeoloji Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Hidrojeoloji Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hidrojeoloji Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransız dilinde hydrogéologie şeklinde yazılır. TDK’ye göre anlamına baktığımızda ise “Yer altı sularının araştırılmasını ve elde edilmesini inceleyen yer bilimi kolu.” tanımını görürüz.

Yeraltı sularını bulmak, ekonomik bir şekilde kullanımını sağlamak bölümün araştırma alanlarındandır. Özellikle Afrika bölgesinin içme su kısıtlılığı günümüzde hala sürerken Hidrojeoloji Mühendislerine ihtiyaç giderek artmaktadır. Hidrojeoloji mühendisleri, istenilen miktar ve kalitede yeraltı suyunun sağlanması, yeraltı su kaynaklarının korunmasını sağlar. Bölüm kapsamında  hidroliği, fiziksel-kimyasal hidrojeoloji, akışkanlar mekaniği, kuyu hidroliği gibi dersler alınır.

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Hacettepe Üniversitesinde açıldığını ve yeni bir bölüm olduğunu belirtmek isteriz.

Hidrojeoloji Mühendisliği mezunları Hidrojeoloji mühendisi evde, tarımda ve endüstride ihtiyaç duyulan miktar ve kalitede yeraltı suyunun aranması, bulunması, ekonomik bir biçimde kullanıma sunabileceği su yapı sektöründe iş bulabilir.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Hidrojeoloji Mühendisliği SAY 0.00 45 Dolmadı

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!