Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları, Hidrojeoloji Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Hidrojeoloji Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hidrojeoloji Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransız dilinde hydrogéologie şeklinde yazılır. TDK’ye göre anlamına baktığımızda ise “Yer altı sularının araştırılmasını ve elde edilmesini inceleyen yer bilimi kolu.” tanımını görürüz.

Yeraltı sularını bulmak, ekonomik bir şekilde kullanımını sağlamak bölümün araştırma alanlarındandır. Özellikle Afrika bölgesinin içme su kısıtlılığı günümüzde hala sürerken Hidrojeoloji Mühendislerine ihtiyaç giderek artmaktadır. Hidrojeoloji mühendisleri, istenilen miktar ve kalitede yeraltı suyunun sağlanması, yeraltı su kaynaklarının korunmasını sağlar. Bölüm kapsamında  hidroliği, fiziksel-kimyasal hidrojeoloji, akışkanlar mekaniği, kuyu hidroliği gibi dersler alınır.

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Hacettepe Üniversitesinde açıldığını ve yeni bir bölüm olduğunu belirtmek isteriz.

Hidrojeoloji Mühendisliği mezunları Hidrojeoloji mühendisi evde, tarımda ve endüstride ihtiyaç duyulan miktar ve kalitede yeraltı suyunun aranması, bulunması, ekonomik bir biçimde kullanıma sunabileceği su yapı sektöründe iş bulabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİHidrojeoloji MühendisliğiSAY0.0045Dolmadı

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!