Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Hititoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Hititoloji Taban Puanları, Hititoloji Başarı Sıralamaları, Hititoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Hititoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hititoloji Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransız dilinde hittitologie şeklinde yazılır. TDK’ye göre anlamına baktığımızda ise “Eti dili ve eserlerini konu alan bilim dalı.” tanımını görürüz. Dilerseniz bu bölümü yakından tanıyalım.

Bölüm kapsamında Anadolu’da güçlü bir devlet kurmuş olan Hititler’in çivi yazısı sistemi ile yazmış oldukları ve zaman içinde canlılığını yitirerek ölü bir dil halini almış olan Hititçe öğretilmektedir. Eski dillere ve kültürlere ilgi duyuyorsan Hititoloji bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm kapsamında Hitit Çivi Yazısı, Hitit Gramerinin Anahatları, Hititolojiye Giriş, Eski Hitit Devletin Ana Kaynakları gibi dersler alınır.

Hititoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Ankara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Hititoloji mezunları müzeler, turizm acentelerinde ve yükseköğretim kurumlarında iş bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Hititoloji DİL 207.00 20 75629
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Hititoloji DİL 0.00 40 Dolmadı

Hititoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!