Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Hukuk ve Adalet Meb Yayınları

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 131

Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 131 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 131

Aşağıda verilen uyuşmazlıkların çözümü ile ilgili önerilerimizi ve çözüme ulaşıncaya kadar başvurulabilecek kurumları noktalı yerlere yazalım.

  • Cevap: Cevaplar mavi renkle gösterilmiştir.

Sınavdan aldığı notun doğru olmadığını düşünen Gül, itiraz etmek istemiş ve okul idaresine bir dilekçe yazarak bu sınav kağıdının tekrar incelenmesini istemiştir.

Aldığı tableti bozuk çıkan Erkan Bey, Tüketici Hakem Heyetine e-devlet üzerinden başvuru yapmış ve mağduriyetinin giderilmesini talep etmiştir. 

Evine hırsız giren Zehra Hanım polis karakoluna yazılı bir şekilde şikayetini bildirmiş ve bu olayın araştırılmasını talep etmiştir. 

Evden çıkması için ev sahibinden baskı gören kiracı Gazi Bey borçlar kanununu kapsamında hazırlanmış olan kiracı sözleşmesini hatırlatmıştır. Bu anlaşmazlığın çözülmesi için bir uzlaşmacı talep etmiştir. 

Emeklilik ikramiyesine itiraz etmek isteyen Osman Bey SGK’ya itiraz dilekçesi yazmıştır. Eğer emekli olduğu kurum bu sorunu çözmezse Bölge İdari Mahkemesine başvuru yapması gerekir. 

Vergi borcuna itiraz etmek isteyen Elif Hanım Tahsil dairesinin bulunduğu yerdeki vergi mahkemesine yazılı dilekçe ile yapmıştır. 

Meb Yayınları Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
love
5
clap
2
unlike
2
angry
0
happy
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!