Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Hukuk ve Adalet Meb Yayınları

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 146

Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 146 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 146

Sınıfımızda bir duruşma canlandırmak için konu seçelim. Daha sonra kimin hangi görevli ya da kişiyi canlandıracağım belirleyelim. Sınıfımızı ad- liyedeki gibi bir duruşma salonu haline getirelim. Herkes yerine geçtikten sonra herhangi bir olayla ilgili duruşmayı canlandıralım.

  • Cevap: Sınıf içi yapılması gereken bir etkinlik.

Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır isimli olayı dinleyerek soruları cevaplayalım.

1. İki komşu arasındaki sorun nasıl ortaya çıkmıştır?

  • Cevap: Sedat ve Tarık Bey’in büyüyen çocuklarının kavga, gürültülerinden ve kavga etmelerinden dolayı iki komşu arasında sorun ortaya çıkmıştır.

2. Bu sorunun çözümünde nasıl bir yol izlenmiştir?

  • Cevap: Sedat ve Tarık Bey’in kavgasının çözümünde ve bu iki insanın barıştırılmasında iki tarafında güvendiği ve saygı duyduğu Yaşar Amca etkili olmuştur. Mahallerindeki Yaşar Amca Sedat ve Tarık Bey’i dinlemiş,  ikisi arasında uzlaşmacı rolünü üstlenmiş ve tarafların barışmalarını sağlamıştır.

3. İki komşu arasında uzlaşma sağlanmasaydı neler olabilirdi?

  • Cevap: Sedat ve Tarık Bey arasında uzlaşma sağlanmasaydı Cumhuriyet Savcısı tarafından dava açılacak ve iki tarafta mahkemede anlaşmaya çalışacaklardı.

4. Bu olaydan hangi dersler çıkartılabilir? Neden?

  • Cevap: Öfkeyle kalkan zararla oturur. Çocukların anlaşmazlıklarında büyükler soğuk kanlı olmalı. Büyükler çocuklar gibi kavgacı olursa ortaya çok büyük sorunlar çıkabilir.

Meb Yayınları Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
1
clap
1
love
1
angry
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!