Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Hukuk ve Adalet Meb Yayınları

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 29 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Güçlünün güçsüze haksızlık yaptığını, buna karşılık güçsüzün de hukuka başvurduğunu konu edinen bir hikâye yazalım. Adaletli bir şekilde sonlandırmamız gereken bu hikâyeyi aşağıdaki olay analiz kartı üzerinde çözümleyelim.

Olay Analiz Kartı

Ahmet Bey ve Sedat Bey adından iki komşu vardı. Ahmet Bey zengin ve varlıklı bir insandı. Sedat Bey ise asgari ücretle yaşamını sürdürmeye çalışan bir insandı. Bir gün Ahmet Bey Sedat Bey’in eski arabasına çarpar ve Sedat Bey’i arabasını yanlış yere park ettiği için bağırır çağırır. Sedat Bey ise arabasını doğru yere park ettiğini ve kendisinin yanlış davrandığını söyler. Fakat Ahmet Bey bağrışlarına ve hakaretlerine devam eder. Oluşan maddi hasarı da karşılamayı reddeder. Sedat Bey Ahmet Bey’i polise şikayet eder. Polis gelerek olaya müdahale eder. Tutanak tutulur ve Ahmet Bey’in suçlu olduğu Sedat Bey’in suçsuz olduğu görülür. Ahmet Bey Sedat Bey’in arabasında oluşan maddi hasarı karşılamayı kabul eder ve Sedat Bey’den özür diler.

  • Cevap:

Olayın Konusu: Zengin komşu Ahmet Bey ile asgari ücretle yaşayan Sedat Bey arasında yaşanan tartışma.
Olayın Ana Kahramanı: Ahmet Bey ve Sedat Bey.
Olayın Gerçekleştiği Yer: Mahalle.
Olayın Gerçekleştiği Tarih: 19 Ekim 2020.
Olayın Nedeni: Ahmet Bey’in suçlu olduğu halde suçunu kabul etmemesi.
Kahraman Nasıl Davrandı? Ahmet Bey sakin davrandı ama sonuç alamayınca polise başvurdu.
Kahraman Neden Öyle Davrandı? Kahraman haklı olduğu bir olayda hakkını savundu.
Adaletin Sağlanmasında Hukuk Nasıl Bir Rol Oynamıştır? Adaletin Sağlanmasında Hukuk suçluya ceza vererek ve suçsuzu mağdur etmeyerek doğru davranmıştır.

Meb Yayınları Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
clap
1
love
1
unlike
1
angry
0
happy
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!