Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Hukuk ve Adalet Meb Yayınları

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 58

Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 58 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 58

Aşağıdaki senaryoda anlatılan olayı okuyalım. Hukuki yoldan neler yapılabileceğini iki ihtimalli olarak yazalım ve olayı sonuçlandıralım.

Burak, teneffüste 2. kattaki sınıfının penceresinden bahçede top oynayan kardeşini izliyordu. Zilin çalmasına birkaç dakika kalmıştı ki top oynayan kardeşinin, karşı takımda oynayan bir öğrenci tarafından çok sert bir şekilde fiziksel şiddete maruz kaldığını gördü. Burak, gördükleri karşısında çok sinirlendi ve koşarak bahçeye indi…

  • Cevap:

1. İhtimal ve Olası Sonuçları: Burak kardeşine fiziksel olarak zarar veren çocuğa aynı şekilde fiziksel olarak tepki vermiş ve haklı iken haksız duruma düşmüştür. Bu sebepten dolayı öğretmenleri veya okuldaki idareciler tarafından cezalandırılmıştır.

2. İhtimal ve Olası Sonuçları: Burak kardeşini yerden kaldırmış, bir şeyin olup olmadığını sormuştur. Daha sonra kardeşine fiziksel şiddet uygulayan çocukla konuşmuş ve bir daha bu hareketi tekrar etmemesini ondan rica etmiştir. Bu fiziksel şiddeti tekrarlaması durumunda ise öğretmenlerine veya okuldaki idarecilere durumu anlatacağını ve bu sebepten dolayı ceza alabileceği uyarısını yapmıştır.

Meb Yayınları Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 58 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
clap
6
angry
3
love
2
confused
1
happy
1
sad
1
unlike

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!