Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Hukuk ve Adalet Meb Yayınları

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 95

Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hukuk ve Adalet Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 95

Aşağıda farklı kişilerin akran zorbalığı ile mücadeleye ilişkin görüşlerini okuyalım. Bunların hangisine ya da hangilerine katıldığımızı veya katılmadığımızı nedenleri ile birlikte tartışalım ve soruları cevaplayalım.

1. Okulunuzda akran zorbalığı ile ilgili ne tür sorunlarla karşılaşılmaktadır?

  • Cevap: Öğrencilerin bazıları arkadaşları ile ilgili lakaplar kullanmakta ve onlarla alay etmektedir. Bu duruma maruz kalan öğrenciler okulda biraz daha tedirgin ve çekingen olmaktadır.

2. Akran zorbalığı ile karşılaşmış olduğumuzda ne yapmalıyız, nelerden kaçınmalıyız? Neden?

  • Cevap: Akran zorbalığı ile karşılaştığımız zaman bu durumu kendimiz çözmeye çalışmamalıyız, öğretmenimizi yaşamış olduğumuz olumsuzlukları anlatıp ondan yardım istemeliyiz.

3. Sizce akran zorbalığı ile daha etkin nasıl mücadele edilmelidir?

  • Cevap: Her şeyin başı eğitimdir. Akran zorbalığı ile daha iyi mücadele edilmesi için bu zorbalığı yapan öğrenciler ile bire bir görüşülüp ne kadar yanlış bir şey yaptıkları anlatılabilir. Akran zorbalığının pek çok olumsuz sonuçlar doğurabileceği ve bu sonuçların vebalinin çok büyük olabileceği söylenebilir.

Meb Yayınları Hukuk ve Adalet Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
love
2
happy
2
unlike
1
clap
1
angry
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!