Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
2 Yıllık Bölümler

İkram Hizmetleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İkram Hizmetleri 2 Yıllık Taban Puanları, İkram Hizmetleri 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, İkram Hizmetleri 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İkram Hizmetleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sözel puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan İkram Hizmetleri bölümü; insanlarla iletişiminin iyi olduğu, yiyecek ve içecek sektörü ile ilgili yeniliklere açık ve sorumluluk sahibi kişilerin, büro ortamında veya kapalı mekânlarda (mutfak, depolama yerleri, restoran ve otellerin servis ve bar kısımları) çalışmak üzere yetiştirdikleri bölümdür. Bu program kapsamında: Genel turizm, gıda teknolojisi ve mutfak teknikleri gibi dersler okutulması, bölüme ilgili aday öğrenciler için, kaliteli bir bilgi topluluğu sunar. Bu bölümü bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Beslenme ve Diyetetik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Aile ve Tüketici Bilimleri gibi ilgili bölümlere geçiş yapabilir.

İkram Hizmetleri bölümünü bitiren öğrenciler; turizm işletmeleri, yiyecek içecek işletmeleri, büyük turistik yolcu gemileri, ziyafet ve organizasyon şirketlerinde çalışabilme fırsatına sahiptir.

İkram Hizmetleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İkram Hizmetleri TYT 194.00 45 1695728
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ İkram Hizmetleri TYT 186.00 20 1734281
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ İkram Hizmetleri TYT 206.00 40 1744105
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ İkram Hizmetleri TYT 0.00 40 Dolmadı
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ İkram Hizmetleri TYT 0.00 50 Dolmadı
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İkram Hizmetleri (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

İkram Hizmetleri 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!