Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık, sözel ve dil puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir program olan İlahiyat bölümü; din eğitim ve öğretimini en doğru ve en yüksek seviyede gerçekleştirecek kişiler yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm kapsamında, 1 yıllık zorunlu Arapça Hazırlık sınıfını geçtikten sonra, Arapça dil bilgisi, Kur’an dili, Kur’an okuma ve tecvit, tefsir tarihi ve usulü gibi dersler verilmesi, bölüme ilgili aday öğrenciler için, güzel bir bilgi topluluğu sunar.

İlahiyat bölümünü bitiren öğrenciler; Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her kademesinde, Türkî Cumhuriyetlerde ve Türk vatandaşlarının bulunduğu diğer bütün ülkelerde Din Görevlisi veya Din Eğitimcisi olarak çalışabilir.

İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İlahiyat (Arapça) (Önlisans) (Açıköğretim)TYT206.008001475078
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İlahiyat (Önlisans) (Açıköğretim)TYT0.0018000Dolmadı
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İlahiyat (Önlisans) (Açıköğretim)TYT0.003500Dolmadı

İlahiyat (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!