Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İletişim Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Bilimleri Taban Puanları, İletişim Bilimleri Başarı Sıralamaları, İletişim Bilimleri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İletişim Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Bilimleri disiplinlerarası bir bölüm olduğundan medyayı Felsefe, Sanat, Sosyoloji, İktisat, Siyaset gibi pek çok farklı boyutta irdeleyebilir, geleneksel medya ve yeni medyanın toplumsal boyutlarına odaklanabilir, iletişim alanında gerekli olan tüm teknik ve kuramsal bilgileri öğrenebilirsin. Bölüm kapsamında Kitle İletişim Kuramları, Dünya Siyasi Tarihi, İletişime Giriş, Sosyoloji, Dünya Medya Tarihi, Haber Türleri, Psikoloji gibi dersler alınır.

İletişim Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Çukurova Üniversitelerini görüyoruz.

Bölüm mezunları akademisyenliğin yanında gazeteler, dergiler, televizyonlar, radyolar, reklam şirketleri, film yapımı, dağıtım şirketleri, halkla ilişkiler kuruluşları, her türlü şirkette iletişimden ve tanıtımdan sorumlu birimler, grafik tasarımıyla uğraşan kuruluşlar, kamuoyu araştırma kuruluşları ve basımla uğraşan kuruluşlarda iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİİletişim BilimleriSÖZ370.007044160
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİİletişim Bilimleri(Burslu)SÖZ352.00476437
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİİletişim BilimleriSÖZ294.0060296755
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİİletişim Bilimleri(%75 İndirimli)SÖZ238.0028706267
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİİletişim Bilimleri(%50 İndirimli)SÖZ0.008Dolmadı

İletişim Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!