Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İletişim Sanatları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Sanatları Taban Puanları, İletişim Sanatları Başarı Sıralamaları, İletişim Sanatları Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İletişim Sanatları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Sanatları bölümü Halkla İlişkiler ve Reklamcılık diye ikiye ayrılıyor. İkinci sınıfa geçtiğinde uzmanlaşmak istediğin alan üzerine yoğunlaşarak  ilerleyebilirsin. Yaratıcılığına ve hayal gücüne güveniyorsan reklam ve halkla ilişkiler alanında yükselebilirsin. Bölüm kapsamında Reklam Söylemi, Reklam Metin Yazarlığı, Reklam Atölyesi, Marka Yönetimi ve İletişimi, Yeni Medya ve Halkla İlişkiler, Kültürlerarası İletişim gibi dersler alınır.

Mezunlar akademisyenliğin yanında reklam ajanslarında, halkla ilişkiler şirketlerinde, medya planlama ve satın alma şirketlerinde, özel kurumların pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim bölümlerinde iş bulabilir.

İletişim Sanatları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2020” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Kültür Üniversitesi, Yalova Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİİletişim Sanatları(Burslu)SÖZ363.00655328
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİİletişim Sanatları(%75 İndirimli)SÖZ290.0025323936
YALOVA ÜNİVERSİTESİİletişim SanatlarıSÖZ286.0060345341
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİİletişim Sanatları(Ücretli)SÖZ0.0010Dolmadı
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİİletişim Sanatları(%50 İndirimli)SÖZ0.0019Dolmadı

İletişim Sanatları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!