Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

İmalat Mühendisliği Taban Puanları, İmalat Mühendisliği Başarı Sıralamaları, İmalat Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İmalat Mühendisleri makine parçalarının tasarımını yaparak, ürünün ortaya çıkmasına işlevine uygun kullanımına kadar tüm süreçleri tasarlar ve yönetir. Bölüm teori ve uygulamada başarılı olan mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm kapsamında Matematik, İstatistik gibi teorik derslerin yanında Takım Tezgâhları, Döküm Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, İmalatta Otomasyon gibi mesleğe yönelik dersler alınır.

İmalat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde sadece Atılım Üniversitesi’nde olduğunu ve geçen sene de kontenjanının dolmadığını belirtmek isteriz.

Bölüm mezunları İmalat Mühendisi, İmalat Müdürü, İmalat Yöneticisi unvanlarını alırlar. Mezunlar Kalıphane Müdürü, Kesme ve Hacim Kalıp Tasarımcısı, Kalıphane Yöneticisi, Otomasyon sektöründe Sistem Tasarımcısı olarak iş bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ATILIM ÜNİVERSİTESİ İmalat Mühendisliği(İngilizce)(Burslu) SAY 301.00 2 185699
GAZİ ÜNİVERSİTESİ İmalat Mühendisliği SAY 270.00 70 264473
ATILIM ÜNİVERSİTESİ İmalat Mühendisliği(İngilizce)(%75 İndirimli) SAY 0.00 13 Dolmadı

İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!