Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İmalat Mühendisliği Taban Puanları, İmalat Mühendisliği Başarı Sıralamaları, İmalat Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İmalat Mühendisleri makine parçalarının tasarımını yaparak, ürünün ortaya çıkmasına işlevine uygun kullanımına kadar tüm süreçleri tasarlar ve yönetir. Bölüm teori ve uygulamada başarılı olan mühendisler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm kapsamında Matematik, İstatistik gibi teorik derslerin yanında Takım Tezgâhları, Döküm Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, İmalatta Otomasyon gibi mesleğe yönelik dersler alınır.

İmalat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde sadece Atılım Üniversitesi’nde olduğunu ve geçen sene de kontenjanının dolmadığını belirtmek isteriz.

Bölüm mezunları İmalat Mühendisi, İmalat Müdürü, İmalat Yöneticisi unvanlarını alırlar. Mezunlar Kalıphane Müdürü, Kesme ve Hacim Kalıp Tasarımcısı, Kalıphane Yöneticisi, Otomasyon sektöründe Sistem Tasarımcısı olarak iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ATILIM ÜNİVERSİTESİİmalat Mühendisliği(İngilizce)(Burslu)SAY301.002185699
GAZİ ÜNİVERSİTESİİmalat MühendisliğiSAY270.0070264473
ATILIM ÜNİVERSİTESİİmalat Mühendisliği(İngilizce)(%75 İndirimli)SAY0.0013Dolmadı

İmalat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!