Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları, İngiliz Dil Bilimi Başarı Sıralamaları, İngiliz Dil Bilimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz dilinin sistematik yapısını, gramerini, bireysel ve toplumsal özelliklerini incelemek yazılı ve sözlü diller arasında dil karşılaştırmaları yapmak, İngilizce’yi bir araştırma konusu olarak merkezde tutan bölümde dilin ne olduğu ya da dillerin yeryüzünde ilk kez nasıl ortaya çıktığı gibi konular üzerine araştırma yapma fırsatı bulabilirsin. Bölüm kapsamında Dilbilimine Giriş, Edebiyat Tarihi, Çeviri, Yazın Çevirisi, Metinlerle Mesleki Çeviri, Metin Dil Bilimi, İngiltere-Türk İlişkileri, Ticari Yazışmalar, Sunum ve Tartışma, Senaryo Yazarlığı, Turizm ve Rehberlik gibi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları devlet okulları ve özel okullarda İngilizce öğretmeni olarak çalışabilir; özel sektörde turizm, bankacılık, basın-yayın, dış ticaret, enformasyon gibi çeşitli alanlarda Editör ve Çevirmen olarak iş bulabilir.

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi ve Mersin Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİİngiliz Dil Bilimi(İngilizce)DİL423.00609381
MERSİN ÜNİVERSİTESİİngiliz Dil Bilimi(İngilizce)DİL361.006025092

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!