Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları, İngiliz Dil Bilimi Başarı Sıralamaları, İngiliz Dil Bilimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz dilinin sistematik yapısını, gramerini, bireysel ve toplumsal özelliklerini incelemek yazılı ve sözlü diller arasında dil karşılaştırmaları yapmak, İngilizce’yi bir araştırma konusu olarak merkezde tutan bölümde dilin ne olduğu ya da dillerin yeryüzünde ilk kez nasıl ortaya çıktığı gibi konular üzerine araştırma yapma fırsatı bulabilirsin. Bölüm kapsamında Dilbilimine Giriş, Edebiyat Tarihi, Çeviri, Yazın Çevirisi, Metinlerle Mesleki Çeviri, Metin Dil Bilimi, İngiltere-Türk İlişkileri, Ticari Yazışmalar, Sunum ve Tartışma, Senaryo Yazarlığı, Turizm ve Rehberlik gibi dersler alabilirsin.

Bölüm mezunları devlet okulları ve özel okullarda İngilizce öğretmeni olarak çalışabilir; özel sektörde turizm, bankacılık, basın-yayın, dış ticaret, enformasyon gibi çeşitli alanlarda Editör ve Çevirmen olarak iş bulabilir.

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi ve Mersin Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İngiliz Dil Bilimi(İngilizce) DİL 423.00 60 9381
MERSİN ÜNİVERSİTESİ İngiliz Dil Bilimi(İngilizce) DİL 361.00 60 25092

İngiliz Dil Bilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!