Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Başarı Sıralamaları, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz Dili Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü disiplinler arası bir bilim dalıdır. Sanılanın aksine sadece edebiyat alanında değil Tarih, Müzik, Kültür, Mitoloji, Arkeoloji, Sosyoloji, Psikoloji alanlarıyla da iç içedir. İngiliz Dili Karşılaştırmalı Edebiyat farklı dillerde yazılmış iki eserin konusunu, biçimini, ortak ve farklı yanlarını inceleyerek yorum getirmektir. Bölüm mezunların birden çok dil bilen, dünya edebiyatına ilgili, edebiyat eleştirmenleri yetiştirmektir. Bölüm kapsamında Mitoloji, Batı Kültürü ve Uygarlığı, Tiyatronun Gelişimi, Tarih ve Edebiyat, Müzik Kültürü, Ortaçağ Edebiyatı, Şiirin Gelişimi, Psikanaliz ve Edebiyat gibi dersler alınır.

Bölüm mezunları İngiliz Dili Karşılaştırmalı Edebiyat Bilimcisi (Komparatist) unvanını alırlar. Mezunlar akademisyenliğin yanında Yazar, Eleştirmen, Çevirmen, Editör olarak iş bulabilirler.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde sadece Koç Üniversitesinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KOÇ ÜNİVERSİTESİİngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(Burslu)DİL519.003513
KOÇ ÜNİVERSİTESİİngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(%50 İndirimli)DİL448.0035469
KOÇ ÜNİVERSİTESİİngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(%25 İndirimli)DİL443.0036102
KOÇ ÜNİVERSİTESİİngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(Ücretli)DİL407.00912925

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!