Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Başarı Sıralamaları, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz Dili Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü disiplinler arası bir bilim dalıdır. Sanılanın aksine sadece edebiyat alanında değil Tarih, Müzik, Kültür, Mitoloji, Arkeoloji, Sosyoloji, Psikoloji alanlarıyla da iç içedir. İngiliz Dili Karşılaştırmalı Edebiyat farklı dillerde yazılmış iki eserin konusunu, biçimini, ortak ve farklı yanlarını inceleyerek yorum getirmektir. Bölüm mezunların birden çok dil bilen, dünya edebiyatına ilgili, edebiyat eleştirmenleri yetiştirmektir. Bölüm kapsamında Mitoloji, Batı Kültürü ve Uygarlığı, Tiyatronun Gelişimi, Tarih ve Edebiyat, Müzik Kültürü, Ortaçağ Edebiyatı, Şiirin Gelişimi, Psikanaliz ve Edebiyat gibi dersler alınır.

Bölüm mezunları İngiliz Dili Karşılaştırmalı Edebiyat Bilimcisi (Komparatist) unvanını alırlar. Mezunlar akademisyenliğin yanında Yazar, Eleştirmen, Çevirmen, Editör olarak iş bulabilirler.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde sadece Koç Üniversitesinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KOÇ ÜNİVERSİTESİ İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(Burslu) DİL 519.00 3 513
KOÇ ÜNİVERSİTESİ İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(%50 İndirimli) DİL 448.00 3 5469
KOÇ ÜNİVERSİTESİ İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(%25 İndirimli) DİL 443.00 3 6102
KOÇ ÜNİVERSİTESİ İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat(İngilizce)(Ücretli) DİL 407.00 9 12925

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!