Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları, İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Küreselleşme ile birlikte yaşanan yoğun rekabet, nitelikli işgücü ihtiyacını işletmelerin en öncelikli konusu haline getirmiştir. Bu amaçla, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun “doğru işe doğru insanı” işletmeye çekebilme ve aynı zamanda bu yetenekleri yönetebilme her zamankinden daha fazla önem kazanırken, beraberinde insan kaynakları birimleri de bu konuda çok önemli bir misyon üstlenmeye başlamıştır. Bu amaçla programımız, işletmelerde İnsan Kaynakları Birimi’nin, günlük faaliyetleri gerçekleştiren bir birim olmaktan öte işletmelerin stratejik bir unsuru olduğu bilinciyle, iş yaşamının talep ettiği; değişimi yönetebilecek, yeniliklere açık, dinamik, mesleki bilgi ve becerilerle donatılmış, yabancı dil bilgi düzeyi yeterli, sorumluluk bilinci gelişmiş, etik anlayışı üstün, kendini geliştirmeyi hedefleyen, insan kaynakları süreçlerini başarıyla gerçekleştirebilecek mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İnsan Kaynakları Yönetimi, Performans Yönetim Sistemi, Eğitim-Geliştirme ve Kariyer Yönetimi, İnsan Kaynakları Planlaması ve Yetenek Yönetimi, Mülakat Teknikleri, Stratejik Yönetim, İş Değerleme ve Ücret Sistemleri, İnsan Kaynaklarında Ölçme ve Değerlendirme, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği, Yönetim ve Organizasyon, Örgütsel Davranış, Müzakere Teknikleri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler.

Program mezunları, Devlet Planlama Teşkilatı, Devlet İstatistik Enstitüsü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sendikalar, kamu sektörü veya özel sektörde faaliyet gösteren tüm işletmelerin insan kaynakları departmanlarında ve özel danışmanlık kuruluşlarında çalışabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİİnsan Kaynakları Yönetimi(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu)EA355.00285289
DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİİnsan Kaynakları Yönetimi(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu)EA0.003Dolmadı
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİİnsan Kaynakları Yönetimi(Yüksekokul)(İngilizce)(%50 İndirimli)EA0.0010Dolmadı

İnsan Kaynakları Yönetimi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!