Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Taban Puanları, İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans programı olan İş Makineleri Operatörlüğü bölümü; iş hayatının demirbaşlarından olan ve projenin tamamlanmasını aktif halde sağlayan teknik elemanlara oldukça fazla ihtiyaçtan dolayı var olmaktadır. Bu bölümde, sanayi alanında üretim bandında uzmanlaşmış, takım çalışmasına yatkın ve teknolojik kullanıma hâkim bireyler yetiştirmek hedeflenir. Bu program kapsamında: Teknik resim, motor teknolojisi, ölçme ve kontrol gibi dersler okutulması, bölüme ilgisi olan aday öğrenciler için, güzel bir bilgi topluluğu sunmaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Tarım Makineleri ve Teknoloji Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerine geçebilir.

İş Makineleri Operatörlüğü bölümünü bitiren öğrenciler; fabrikalarda, sanayi odaları, tarım ve hayvancılık sektörü, belediye ve özel üretim şirketlerinin ilgili bölümlerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Bayburt Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İş Makineleri Operatörlüğü TYT 233.00 40 1155785
SAMSUN ÜNİVERSİTESİ İş Makineleri Operatörlüğü TYT 221.00 20 1289513
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ İş Makineleri Operatörlüğü TYT 214.00 25 1365485
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ İş Makineleri Operatörlüğü TYT 211.00 25 1483481
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ İş Makineleri Operatörlüğü TYT 0.00 35 Dolmadı

İş Makineleri Operatörlüğü 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!