Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İş Sağlığı ve Güvenliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İş Sağlığı ve Güvenliği (Yüksekokul) Taban Puanları, İş Sağlığı ve Güvenliği (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, İş Sağlığı ve Güvenliği (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İş Sağlığı ve Güvenliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilimsel, etik ve sorumluluk sahibi uzmanlar, mühendisler yetiştirmektir. Sağlık   ve güvenlik anabilim dallarında eğitim alan öğrencilerin bedensel, ruhsal, sosyal yönden sağlıklı çalışma ortamları sağlanmasında etkin rol almalarını sağlamak. Sıfır meslek hastalığı” ve “sıfır iş kazası” hedefinin gerçekleşmesinde katkı sağlamak.

İlk yıl, temel mühendislik dersleri ve alan derslerine giriş eğitimi verilmektedir. İkinci ve üçüncü yıl, meslek hukuku ve mevzuatı yanında, teknik konulara ve işçi sağlığını ilgilendiren temel konulara yer verilmektedir. Mühendislik yaklaşımını destekleyen derslerle devam etmektedir. Diferansiyel Denklemler, İş Sosyolojisi,  Ergonomi, Toksikoloji, Kişisel Koruyucu Donanımlar, İş Hijyeni Yangın dersleri bunlardan bazıları olup son yıl, ihtisas alanlarına yönelik derinleşme hedeflenmiştir. Elektrikle çalışılan işlerde İSG, Maden ve İnşaatlarda İSG gibi ihtisas dersleri vardır. Öğrenciler, her yıl dönem projesi yapmakla yükümlüdür. İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri olarak nitelendirmekle birlikte Güvenlik Mühendisi unvanı da alacaklar.

6331 sayılı kanunla birlikte, iş yeri tehlike sınıfına göre ve çalışan insan sayısına paralel İSG uzmanı çalıştırma zorunluluğu gelmiş olup, tüm işyerlerinde İSG uzmanı hizmet vermek zorunluluğu vardır. Bu anlamda sektörde en geniş iş imkânına sahip meslek grubudur.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)SAY236.0070411841
UŞAK ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)SAY230.0060443583
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)(KKTC Uyruklu)SAY0.002Dolmadı
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)SAY0.0030Dolmadı
SİNOP ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)SAY0.0050Dolmadı
SİİRT ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)SAY0.0040Dolmadı
UŞAK ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)(İÖ)SAY0.0030Dolmadı
YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİİş Sağlığı ve Güvenliği(Yüksekokul)SAY0.0025Dolmadı

İş Sağlığı ve Güvenliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!