Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, İspanyol Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, İspanyol Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenme fikri seni heyecanlandırıyor mu? Dünyanın en çok konuşulan 3. Dili İspanyolca ile Roman dillerine hâkim olabilirsin. Araştırmacı, uluslararası konuları yakından takip eden, eleştirel bir bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek bölümün temel amaçlarını oluşturur. Eğer dünya dillerinden İspanyolca dili ilgini çekiyorsa, Uluslararası İlişkiler alanında uzmanlaşmak istiyorsan, İspanyolca konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında bilgilenmek ve araştırma yapmak istiyorsan İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü senin için doğru tercih olabilir. Bu bölüm kapsamında İspanyol Dili ve Edebiyatı, tarihi, dilbilgisi, modern ve klasik metinler derslerinin yanında Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Arkeoloji, Tarih ve Sanat Tarihi gibi dersler alabilirsin.

İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümden mezun olanlar tercümanlık ve eleştirmenlik yapabilirler; müzelerde, kütüphanelerde, devlet arşivlerinde, Dışişleri Bakanlığı’nda, çeşitli özel kurum ve kuruluşlarında iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİspanyol Dili ve EdebiyatıDİL419.005010285
ANKARA ÜNİVERSİTESİİspanyol Dili ve Edebiyatı(İspanyolca)DİL399.004015037
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİspanyol Dili ve Edebiyatı(KKTC Uyruklu)DİL385.00118616
İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİİspanyol Dili ve EdebiyatıDİL383.003018924

İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!