Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Başarı Sıralamaları, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İstatistik Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransız dilinde statistique şeklinde yazılır. Türk Dil Kurumu sözlüğüne baktığımızda ise “Bir sonuç çıkarmak için verileri yöntemli bir biçimde toplayıp sayı olarak belirtme işi, sayımlama.” tanımlandığını görüyoruz. İstatistik ve Bilgisayar bölümü son dönemlerin tutulan ve tercih edilen bölümlerinden bir tanesi. İstatistik ve bilgisayar biliminin birleşmesi bu bölüm mezunlarına çok büyük bir avantaj sağlıyor.

Çağımızda bilgilerin toplanması ve işlenmesi teknolojinin ilerlemesinde önemli bir safhayı oluşturmaktadır. Bu işler için Bilgisayar ve İstatistik teknik ve yöntemlerinin bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bilgisayar teknolojisindeki baş döndürücü gelişmeler ve istatistik biliminin ortaya koyduğu yeni yöntemler artık bu bilimlerin kendi başlarına yeterli olmadıklarını başlı başına bir bilim alanı olarak birlikte ele alınmalarını gerektirmektedir.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri değerlendirdiğimizde Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitelerin en yüksek puanlarla öğrenci aldıklarını görüyoruz.

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünün dersleri matematik, bilgisayar ve istatistik derslerinden oluşmaktadır.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİİstatistik ve Bilgisayar BilimleriSAY243.0060374884
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİİstatistik ve Bilgisayar BilimleriSAY234.0020420632

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!