Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / İstiklal Marşı ile İlgili Kompozisyon

İstiklal Marşı ile İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


İstiklal Marşı ile İlgili Kompozisyon

ŞANLI  BAYRAĞIM 

Bugün  kutsal   vatanımızın  bayrağı  dalgalandıkça gökyüzü  kızıl  renge boyanıyor . Şehit  mezarlıklarının  yanından  geçenler cennet  kokusunu  alıyor.

“İstiklal Marşı ”denildiğinde  aklımıza gelen  ,bizleri gururlandıran yazarımızın ,vatanımız ve istiklalimiz için yazdığı  her satırın  önemi bu vatanın evlatları olarak  bizleri gururlandırıyor. Yazarımızın ,istiklal  marşında da söylediği gibi düşman kendini  çelik zırhla  korurken bizim vatan evlatlarımız ,Mehmetçiklerimiz  ona  iman dolu göğüsle  karşılık  veriyordu . Şimdi ,gökyüzünde dalgalanan bayrağımız  şehitlerimizin  kanını hak ederek  dalgalanıyor.

Bizim bayrağımız  bizim vatanımız derken  bile utanmadan ,sıkılmadan söylüyoruz .Çünkü ,biz bu vatanın topraklarını koruyacak  geleceğin ışıklarıyız ve bizim ışığımıza güç veren  bayrağımız ve istiklal marşımız var .Bizler üzerine  bastığımız toprakları hiçbir şeye değişmeyiz .Çünkü bu topraklar  şehitlerimizin kanlarıyla sulandı .Çünkü bu topraklar şehitlerimizin  mezarı oldu . ve bu topraklar uğruna “istiklal” ilk ve tek olan “istiklal marşını ”yazdı. Şehit atalarımızı anarken kendimizi tutamadığımız anlar oluyor. Bizler onların uğruna  döktüğümüz gözyaşında  onların neler  çektiğini  hissediyoruz sanki  .Feryatlarını duyuyoruz onların .Gözyaşlarında  görüyoruz  onların  neler  yaşadığını ,mezarların yanından  geçerken  ,yanında  gibiler sanki .Burcu burcu kokuyor her yer ,kulağımıza fısıldıyorlar sanki .Gözümüz  arkada değil  siz bu vatanın evlatlarısınız diyorlar ,insana güç veriyorlar ,en kötü anında bile sana her engeli aşabilecek bir güç veriyorlar bir ”vatanın ”olduğunu hissettiriyorlar. anaların feryat  sesleri  geliyor kulağıma. Yetim kalan çocukların ağıtları .kız kardeşlerin hıçkırıkları yankılanıyor. ”istiklal marşında ”bayrak bugün ağlıyor .

Vatan ,toprak uğruna giden canlara.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir