Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / İstiklal marşındaki ”benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var” cümlesinde ”serhad” sözcüğünün anlamı nedir
Ödev Soruları

İstiklal marşındaki ”benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var” cümlesinde ”serhad” sözcüğünün anlamı nedir

Sponsorlu Bağlantılar


İstiklal marşındaki ”benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var” cümlesinde ”serhad” sözcüğünün anlamı nedir

Serhad kelimesinin sözlük anlamı “sınır boyu” demektir. Burada ise Batıya karşı iman dolu bir yüreğin hazır hazır ve güçlü olduğu anlatılmıştır.

Faydalı Bilgi: Hepimizin hayatı her gün verdiğimiz sınavlarla geçmektedir. Gelecek adına her gün yeni sınavlarla karşılaşmaktayız. Öğrenciler her yıl değişen sistemlerde yüzlerce sınava girmekteler. Piyasada birçok sınav dokümanı bulunsa da en derli toplu “sınav soruları” için kaynak bulmakta yine de zorlanmaktalar. Bizler uzun çalışmalar sonucu neredeyse her konudaki ve her branştaki her kademeye ait “sınav sorularını” sizler için derledik hazırladık. Sizlerin gireceği sınavlarda bu “sınav soruları” umarım işinizi kolaylaştıracaktır. Yapmanız gereken sitemizi ziyaret ederek “sınav soruları” bölümünü tıklamak olacaktır. Bu sınav soruları sayesinde belki de en zorlandığınız sınavlardan bile çok başarılı şekilde çıkacaksınız. Hayatın da bir sınav olduğunu unutmamanız ve gireceğiniz her sınavdan başarı ile çıkmanız dileğiyle.

21
like
5
love
3
haha
2
wow
4
sad
10
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. teşekkürler

  2. Dünya üzerinde Türkiye sınırları vücutta imanla dolu kalbe benzetiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir