Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, İtalyan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, İtalyan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenme fikri seni heyecanlandırıyor mu? Araştırmacı, uluslararası konuları yakından takip eden, eleştirel bir bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek bölümün temel amaçlarını oluşturur. Eğer dünya dillerinden İtalyan dili ilgini çekiyorsa, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlaşmak istiyorsan, İtalyanca konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında bilgilenmek ve araştırma yapmak istiyorsan İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü senin için doğru tercih olabilir. Bu bölüm kapsamında İtalyan Dili ve Edebiyatı, tarihi, dilbilgisi, modern ve klasik metinler derslerinin yanında Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Arkeoloji, Tarih ve Sanat Tarihi gibi dersler alabilirsin.

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümden mezun olanlar tercümanlık ve eleştirmenlik yapabilirler; müzelerde, kütüphanelerde, devlet arşivlerinde, Dışişleri Bakanlığı’nda, çeşitli özel kurum ve kuruluşlarında iş bulabilirler.

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİtalyan Dili ve EdebiyatıDİL395.005015935
ANKARA ÜNİVERSİTESİİtalyan Dili ve Edebiyatı(İtalyanca)DİL366.005023625
ANKARA ÜNİVERSİTESİİtalyan Dili ve Edebiyatı(İtalyanca)(KKTC Uyruklu)DİL0.001Dolmadı

İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!