Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Japon Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Japon Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenme fikri seni heyecanlandırıyor mu? Araştırmacı, uluslararası konuları yakından takip eden, eleştirel bir bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek bölümün temel amaçlarını oluşturur. Eğer dünya dillerinden Japon dili ilgini çekiyorsa, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlaşmak istiyorsan, Japonca konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında bilgilenmek ve araştırma yapmak istiyorsan Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü senin için doğru tercih olabilir. Bu bölüm kapsamında Japon Dili ve Edebiyatı, tarihi, dilbilgisi, modern ve klasik metinler derslerinin yanında Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Arkeoloji, Tarih ve Sanat Tarihi gibi dersler alabilirsin.

Japon Dili ve Edebiyatı bölümden mezun olanlar tercümanlık ve eleştirmenlik yapabilirler; müzelerde, kütüphanelerde, devlet arşivlerinde, Dışişleri Bakanlığı’nda, çeşitli özel kurum ve kuruluşlarında iş bulabilirler.

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ankara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Japon Dili ve Edebiyatı DİL 401.00 50 14430
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Japon Dili ve Edebiyatı DİL 365.00 40 23925
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ Japon Dili ve Edebiyatı DİL 345.00 30 29875

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!