Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Japon Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Japon Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenme fikri seni heyecanlandırıyor mu? Araştırmacı, uluslararası konuları yakından takip eden, eleştirel bir bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek bölümün temel amaçlarını oluşturur. Eğer dünya dillerinden Japon dili ilgini çekiyorsa, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlaşmak istiyorsan, Japonca konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında bilgilenmek ve araştırma yapmak istiyorsan Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü senin için doğru tercih olabilir. Bu bölüm kapsamında Japon Dili ve Edebiyatı, tarihi, dilbilgisi, modern ve klasik metinler derslerinin yanında Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Arkeoloji, Tarih ve Sanat Tarihi gibi dersler alabilirsin.

Japon Dili ve Edebiyatı bölümden mezun olanlar tercümanlık ve eleştirmenlik yapabilirler; müzelerde, kütüphanelerde, devlet arşivlerinde, Dışişleri Bakanlığı’nda, çeşitli özel kurum ve kuruluşlarında iş bulabilirler.

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ankara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİJapon Dili ve EdebiyatıDİL401.005014430
ERCİYES ÜNİVERSİTESİJapon Dili ve EdebiyatıDİL365.004023925
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİJapon Dili ve EdebiyatıDİL345.003029875

Japon Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!