Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Tarifler / Yemek Tarifleri / Kabak Spagetti Nasıl Yapılır
Tatlı ve Çorba Tarfileri

Kabak Spagetti Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar


Kabak Spagetti Nasıl Yapılır

Spagetti kelimesini görünce muzır bir gülümseme yayıldı mı yüzünüze? Ama üzgünüm bu spagetti bildiğiniz spagetti değil. Mutfaktaki küçük oyuncaklar sayesinde eğlenmek, eğlenirken de hoş ve değişik yemekler hazırlamak mümkün. Seyahatlerimde yanımda taşıdığım bu oyuncaklara, sevindiricidir ki artık kolay ulaşılıyor. Bu da beslenme alışkanlıklarımızın doğru yönde değiştiğini gösteriyor bence…

Kabak Spagetti İçin Malzemeler

  • 2 adet KABAK
  • 1 adet AVOKADO
  • 1 adet BURRATTA PEYNİR
  • 5-6 adet ÇERİ DOMATES
  • 2-3 dal TAZE FESLEĞEN
  • 4 yemek kaşığı ZEYTİNYAĞI
  • ½ çay kaşığı KAYATUZU

Kabak Spagetti Tarifi

Kabakları yıkayıp kabuklarını soymadan elinizdeki aletlerden birini kullanıp spagetti şeklini verin, içinde avokado olduğunu daha net göstermek için fotoğrafı böyle çekmeyi uygun gördüm. Avokadonun kremamsı dokusunu daha iyi hissetmek için genelde iyice ezip kabakla karıştırmayı yeğliyorum. Bunun için avokado, taze fesleğen ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını rondoda püre yapıp ağzını hiç açmadan bekletin. Kabak spagettileri kalan 2 kaşık zeytinyağıyla kızgın tavada sadece 1 dakika döndürüp avokado karışımını ekleyin ve hızlıca karıştım. Yanına taze burratta peyniri çok yakışıyor.

Not: Elinizde spagetti için özel bir alet yoksa soyma aletlerinin bazılarının bir tarafı da uzun ince şeritler hazırlamak içindir. O tarafını kullanabilirsiniz.

Spagettiyi 1-2 dakika bile tavada döndürmeden soğuk olarak da salata niyetine yemeği deneyin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir