Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Başarı Sıralamaları, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Hayvancılıkla uğraşmaktan keyif alıyor, tavuk, hindi, güvercin, ördek, kaz, tavus kuşu gibi kümes hayvanlarıyla dolu bir çiftlik hayali kuruyor ve sağlıklı hayvan yetiştiriciliği yapmak istiyorsan bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm kapsamında Kanatlı Hayvan Anatomisi, Mikrobiyoloji, Hijyen, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği, Kanatlı Hayvan Besleme, Yem Teknolojisi, Yumurta Tavukçuluğu, Et Teknolojisi, Kesim Teknikleri, Laboratuvar Teknikleri ve Pazarlama gibi dersler alınır.

Bölüm mezunları Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Program Teknikeri unvanı alırlar ve Ziraat mühendisleri veya veteriner hekimlerle birlikte çalışabilir, kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kuluçkahaneler, kanatlı hayvanlar üzerine çalışan şirketlerde, yem fabrikaları ve soğuk depo alanlarında iş bulabilirler. 2 yıllık ön lisans eğitimlerini dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİKanatlı Hayvan Yetiştiriciliği(KKTC Uyruklu)SAY0.001Dolmadı
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİKanatlı Hayvan YetiştiriciliğiSAY0.0015Dolmadı

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!