Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Taban Puanları, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Başarı Sıralamaları, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya bölümü, kısaca birçok disiplini içinde barındırmaktadır. Biyokimya, nanoteknoloji, ileri teknolojik aletler ve çevre teknolojileri gibi birimleri içerisinde bulundurarak, temel kimyanın gerektirdiği tüm yetkileri, öğrencisine sunmaktadır. Bu bölümü tercih eden öğrenciler, bölüm gereğince uygulamaları ve yenilikleri sürekli takip etmek durumunda olduğu için, yenilikçi ve analiz yönleri ise bir o kadar gelişecektir.

Kimya mühendisliği ve Uygulamalı Kimya bölümünden mezun olan öğrencilerin iş olanakları oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Kariyerine akademik olarak devam edebilen mezunlar; işleyiş sürecinde kimyasallık barından her türlü sektörde kendilerine bir yer bulabilecekleri gibi, bazı sahaların araştırma ve geliştirme bölümünde de yer alabilecektir.

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Hacettepe Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ATILIM ÜNİVERSİTESİKimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya(İngilizce)(Burslu)SAY362.00298315
ATILIM ÜNİVERSİTESİKimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya(İngilizce)(%75 İndirimli)SAY0.0013Dolmadı

Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!