Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Klasik Arkeoloji Taban Puanları, Klasik Arkeoloji Başarı Sıralamaları, Klasik Arkeoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanoğlunun varlığından itibaren, kültür evrimini araştıran bir bilim dalıdır, arkeoloji. Bu bölümü tercih edecek öğrencilerin; araştırmaya, gözlemlemeye ve öğrenmeye ilgisi varsa eğer, bu olanakları, Klasik Arkeoloji bölümü ile taçlandırmak için harika bir fırsat yakalamış olurlar. Bölüm öğrencilerinin, bölümün başından itibaren edinecekleri en büyük bir diğer avantaj ise; kültürlerin, sanat eserlerinin ve daha nice şeyin, teoride kalmayarak, kazı alanlarında pratiğe dönüştürüyor olmalarıdır.

Klasik Arkeoloji bölümünden mezun olacak öğrenciler; kariyerlerine akademik olarak devam edebilecekleri gibi, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışabilir, çeşitli müzelerde yer alabilir ve ekstra olarak bu mesleği harika bir hobi olarak da kullanarak, birçok yönden faydalı hale getirebilir.

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİKlasik ArkeolojiEA264.0060419301
ANKARA ÜNİVERSİTESİKlasik ArkeolojiEA252.0040509390
EGE ÜNİVERSİTESİKlasik ArkeolojiEA241.0070608727

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!