Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Klasik Arkeoloji Taban Puanları, Klasik Arkeoloji Başarı Sıralamaları, Klasik Arkeoloji Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsanoğlunun varlığından itibaren, kültür evrimini araştıran bir bilim dalıdır, arkeoloji. Bu bölümü tercih edecek öğrencilerin; araştırmaya, gözlemlemeye ve öğrenmeye ilgisi varsa eğer, bu olanakları, Klasik Arkeoloji bölümü ile taçlandırmak için harika bir fırsat yakalamış olurlar. Bölüm öğrencilerinin, bölümün başından itibaren edinecekleri en büyük bir diğer avantaj ise; kültürlerin, sanat eserlerinin ve daha nice şeyin, teoride kalmayarak, kazı alanlarında pratiğe dönüştürüyor olmalarıdır.

Klasik Arkeoloji bölümünden mezun olacak öğrenciler; kariyerlerine akademik olarak devam edebilecekleri gibi, üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışabilir, çeşitli müzelerde yer alabilir ve ekstra olarak bu mesleği harika bir hobi olarak da kullanarak, birçok yönden faydalı hale getirebilir.

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Klasik Arkeoloji EA 264.00 60 419301
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Klasik Arkeoloji EA 252.00 40 509390
EGE ÜNİVERSİTESİ Klasik Arkeoloji EA 241.00 70 608727

Klasik Arkeoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!