Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Üniversite Taban Puanları

Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Komrat Devlet Üniversitesi Başarı Sıralamaları siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık. Yayınımızı inceledikten sonra aklınıza gelen soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz. Aynı zamanda Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralamaları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Gagavuz Ulusal Üniversitesi eski adıyla bilinen üniversite, 11 Şubat 1991 tarihinde Moldova’nın Gagavuzya Bölgesinin başkenti Komrat’ta Süleyman Demirel’in katkılarıyla kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Dünyanın birçok yerinden öğrenci kabul eden üniversitenin diploması çok geniş bir coğrafyada tanınırlığını sürdürmektedir. Komrat Devlet Üniversitesi’nin başta Amerika olmak üzere birçok ülkeden profesör ve doçentler eğitim vermekte olduğundan kampüs içerisinde; Amerikan, Rus, Bulgar, Aalman, Türk Kültür Merkezleri bulunmaktadır. Komrat Devlet Üniversitesi’nde 4 fakülte, 16 bölümü bulunmaktadır ve kayıtlı 500 öğrencisi bulunmaktadır. Eğitim dilleri seçmeli Gagauz dili, Rumen dili, Rus dili, Bulgar dili olarak yapılmaktadır. Türkiye’den üniversiteyi bitiren öğrencilere, YÖK tarafından diploma denklik belgesi verilmektedir.

NOT: Tablo ÖSYM ve YÖK ATLAS tarafından hazırlanan en güncel listedir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KOMRAT DEVLET ÜNİVERSİTESİRus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları(Öğretmenlik)(Ücretli)DİL0.0010Dolmadı
KOMRAT DEVLET ÜNİVERSİTESİİngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları(Öğretmenlik)(Ücretli)DİL0.0015Dolmadı

Komrat Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!